Vyrábíme doplňky stravy ve formě potahovaných i nepotahovaných tablet, vyráběných z námi připravených nebo zákazníkem dodaných směsí.

Nepotahované tablety

Vyrobíme Vám kvalitní tablety z námi vyrobených či zákazníkem dodaných směsí. Pokud jde o směsi námi vyrobené, pro tabletování je připravujeme pomocí homogenizace, kompaktace nebo granulace, a to jak suché, tak vlhké – nejvhodnější metodu volíme vždy dle charakteru produktu a potřeb zákazníka. Pro směsi po dohodě se zákazníkem zajišťujeme kvalitní aktivní i přídatné látky, možné jsou však i dodávky aktivních látek zákazníkem.

Tablety vyrábíme v různých velikostech, tvarech a barvách, a to vždy dle potřeb zákazníka. Tablety připravujeme v rozsahu váhy tablety cca 250–2 500 mg.

Tablety se vyrábí v lisovacích formách na  potravinové doplňky, které se skládají z aktivní složky (složek) s nebo bez pomocných látek, lisované v lisu do předem definovaných tvarů a velikostí. Používáme nejmodernější stroje na výrobu tablet v tomto oboru. Tablety se vyrábějí pomocí prémiových lisovacích a potahovacích strojů, které nám umožňují vyrábět vlastní, vysoce kvalitní tablety.

Poahované tablety

U námi vrobených tablet je také možnost potažení, a to tzv. filmovým potahováním. Potahování se provádí na potahovacích strojích o různé kapacitě pomocí potahovacích směsí. Potahovací směsi mohou být transparentní, bílé nebo barevné, dle přání zákazníka.

Jsme schopni tablety potahovat i enterosolventní směsí pro případy, kdy je vhodné, aby tableta odolala žaludečním šťávám a aktivní látky v ní obsažené se uvolňovaly až ve střevě.

Výhody tablet oproti kapslím

Tablety a kapsle jsou nejoblíbenější formou doplňků stravy. Díky stlačitelnosti tablet lze dodat velké množství živin na 1 tabletu. To je hlavní výhoda oproti kapslím. V některých případech jsou tablety dokonce navrženy tak, aby byly žvýkací pro děti a starší osoby.

Tablety jsou také obecně méně nákladné na výrobu než u kapslí nebo měkkých gelů.

Hlavní výhody tablet

  • Široký výběr velikostí, barev
  • Díky kompresi se do tablet vejde větší množství potřebných látek
  • Široká škála tvarů
  • Testujeme tvrdost a křehkost
  • K dispozici jsou standardní, žvýkací a šumivé tablety
  • Možnost potažení

Proces výroby tablet

Každý  produkt v tabletách společnosti Exotic food s.r.o. je vyráběn s bedlivým důrazem na kvalitu a prochází rozsáhlým procesem testování našimi vlastními týmy kontroly kvality a výzkumu a vývoje. Tím je zajištěno, že každá šarže splňuje standardy kvality a bezpečnosti, předpisy, požadavky na výrobky a potřeby zákazníků.

Tablety následně adjustujeme do blistrů o různých tvarech i velikost, do dóz či sáčků a balíme je do krabiček, případně vyrobené tablety dodáváme zákazníkům bez dalšího zpracování.

Pokud Vás zajímají podrobnosti, přímo pro Váš doplněk, neváhejte nás kontaktovat

Potahované tablety

Pro některé produkty je vhodnější užívat potahované tablety. Potahujeme jak tablety vlastní výroby, tak tablety dodané zákazníkem, a to tzv. filmovým potahováním. Potahování se provádí na dvou strojích o různé kapacitě pomocí potahovacích směsí vlastní výroby nebo směsí na zakázku připravených dodavatelem. Potahovací směsi mohou být transparentní, bílé nebo barevné, dle přání zákazníka.

Jsme schopni tablety potahovat i enterosolventní směsí pro případy, kdy je vhodné, aby tableta odolala žaludečním šťávám a aktivní látky v ní obsažené se uvolňovaly až ve střevě.

I potahované tablety následně rozplňujeme do blistrů, dóz či sáčků a hotový produkt kompletujeme do finálních balení.